ul. Warszawska 241 A, Częstochowa

+48 790 555 773 biuro@fenestraczest.pl

Solidne wzmocnienia dużych konstrukcji PCV – Schüco LivIng

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna i drzwi z PVC by mieć jeszcze więcej światła?

 

Doświadczeni producenci oferujący energooszczędną stolarkę w klasie Premium podkreślają, że obowiązującym trendem są okna o większych wymiarach niż standardowo. Tego typu stolarka musi być jednak stabilna, właściwie wzmocniona i zamontowana, aby wraz z upływem czasu nie straciła swoich właściwości związanych ze szczelnością, ochroną cieplną czy akustyką.

 

W energooszczędnych oknach z PVC-U Schüco LivIng zastosowano solidne stalowe wzmocnienia oraz uszczelki z EPDM, które zachowują elastyczność i szczelność przez cały okres eksploatacji oraz zapewniają deklarowaną izolacyjność cieplną w każdym standardzie, nawet pasywnym Uw ≤ 0,8 W/m2K. Optymalną dawkę światła w pomieszczeniach zapewnią okna z wklejaną szybą, które mogą osiągać wysokość nawet do 2,8 m. Nowoczesny wygląd smukłych ram zapewni klasyczny lub zaokrąglony profil w modnej, antracytowej kolorystyce. Wysokie okna można ponadto wyposażyć w transparentne szklane balustrady zintegrowane ze stolarką.

Duże okna to podstawa, jednak imponujący efekt przenikania się wnętrza z otoczeniem zewnętrznym można uzyskać uwzględniając w projekcie tak obecnie modne, wielkoformatowe drzwi tarasowe tworzące szerokie przejście na zewnątrz. Aby nie generowały nadmiernych strat ciepła w sezonie jesienno-zimowym, powinny one odpowiadać tak samo restrykcyjnym wymaganiom energooszczędności, jak okna. Dobrzy producenci oferują fachowe wykonawstwo takiej stolarki w przebadanych systemach zapewniających wysoką izolacyjność cieplną i maksymalną szczelność.

 

 

źródło: homebook.pl https://www.homebook.pl/artykuly/5479/jak-wybrac-dobre-okna-by-miec-wiecej-swiatla-i-widoku?fbclid=IwAR0OCkbK3By-QAeN9acjYL9x8bzDcOAavCF3f7A14hztx0BFeFqkhxlRlE4