ul. Warszawska 241 A, Częstochowa

+48 790 555 773 biuro@fenestraczest.pl

Moskitiera – pożądana i skuteczna ochrona przed insektami

Jak skutecznie uchronić się przed inwazją insektów i szkodliwymi alergenami podczas letnich dni?


Odpowiedzią na to pytanie jest moskitiera. Oczywiście największą zaletą każdej moskitiery, niezależnie od jej rodzaju, jest to, że ochrania ona wnętrze domu przed owadami. Służy nam w okresie letnim, gdy cieszymy się widokiem z otwartych okien. Jest przy tym na tyle uniwersalna, że można używać jej zarówno w oknach sypialni, jak i kuchni czy  tarasowego salonu. Dzięki temu do żadnego pomieszczenia nie dostaną się insekty. Zapewni to spokojny sen całej rodziny.
Moskitiery również ochraniają  przed dostaniem się do domu różnego rodzaju pyłków w czasie intensywnego pylenia roślin. Są to produkty bardzo funkcjonalne i bardzo trwałe. Ich zakup wiąże się więc z długotrwałym użytkowaniem, a do tego są one łatwe w montażu.

Aby przedstawić zalety i funkcję moskitier musimy rozpocząć od ich krótkiego podziału oraz segregacji na poszczególne elementy.

Moskitiery dzielimy na kilka rodzajów: moskitiery ramkowe (okienne), moskitiery rolowane, moskitiery drzwiowe, moskitiery przesuwne oraz plisowane przesuwne. Wspólnym mianownikiem wszystkich moskitier jest siatka, będąca fundamentem produktu. Dysponujemy siatką standardową, antyalergiczną, antysmogową oraz stalową. Kolorystyka profili, a więc ram moskitiery jest różnorodna, stąd możemy zagwarantować, iż każdy klient odnajdzie wersję dla siebie dostosowaną bezpośrednio do stolarki okiennej.

Moskitiery ramkowe – to najpopularniejsze rozwiązanie wśród klientów. Charakteryzują się prostotą, funkcjonalnością oraz łatwością w montażu. Dwa rodzaje profilu umożliwią dostosowanie do każdego wariantu okna. Wysoka jakość oraz trwałość komponentów jest gwarancją na bezawaryjność produktu. Jeżeli klientowi zależy na moskitierze, której siatka nie jest widoczna w oknie w momencie jej nieużytkowania, oraz jest ona dodatkowo zabezpieczona, idealnym rozwiązaniem okaże się moskitiera rolowana. Wyposażona jest ona w kasetę oraz prowadnicę, działając w systemie góra – dół. Tak więc, możemy swobodnie otworzyć moskitierę poprzez rozciągnięcie siatki. Analogicznie zostaje ona również zamknięta. W przypadku okien dachowych produkt ten montowany jest wyjątkowo we wnętrzu pomieszczenia – przed wnęką, w której umieszczone jest okno połaciowe.

Moskitiery drzwiowe, przesuwne oraz plisowane są dedykowane przeszkleniom  o większych wymiarach. Technologia produkcji powyższych moskitier pozwala nam na uzyskanie jak największego światła przejścia oraz zachowanie przestrzeni tarasu czy balkonu. W przypadku aktualnie utrzymujących się w trendach oknach przesuwnych są one fundamentalnym rozwiązaniem.

Nawiązując do wcześniej wspomnianych rodzajów siatek, na szczególną uwagę zasługuję siatka antyalergiczna oraz antysmogowa. Głównym celem obu z nich jest znaczna redukcja patogenów prawdopodobnie alergizujących lub wpływających negatywnie na stan naszego zdrowia. Mając na uwadze aktualną sytuację na świecie związaną z zanieczyszczeniem środowiska, moskitiera będzie idealną, pierwszą barierą chroniącą domowników. Wśród klientów posiadających gospodarstwa popularność natomiast zyskała siatka stalowa. Zwiększona odporność na warunku atmosferyczne, ochrona przed gryzoniami, a także zmniejszone ryzyko upadku zwierzęcia domowego przy otwartym oknie są jej bezapelacyjnymi zaletami.

Często aktualne projekty domów oraz stolarki okiennej wymagają od producenta moskitier elastyczności i coraz nowocześniejszych technologicznych metod produkcji.

W tej kwestii jesteśmy na bieżąco, proponując zawsze dobrane optymalnie do Państwa potrzeb rozwiązanie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Firmy Fenestra. Galeria Okien i Drzwi w Częstochowie.