ul. Warszawska 241 A, Częstochowa

+48 790 555 773 biuro@fenestraczest.pl

Bogate doposażenia okien naszych producentów – salon Fenestra Częstochowa

Dowiedz się jak bogato doposażone są okna naszych producentów

Postęp technologiczny oraz wysokie wymagania naszych klientów dyktują naszym producentom standardy wyposażenia stolarki okiennej. Firma Domel już w standardowych produktach oferuje szereg elementów wyposażenia, które występują także w produktach klasy premium.

Jakie korzyści zapewni nam standardowe wyposażenie?

Standard antywłamaniowy

Okna Domel w standardzie wyposażone są wyłącznie w stalowe zaczepy antywyważeniowe na całym obwodzie okna. Wykonane ze stali zmniejszają ryzyko wtargnięcia do domu nieproszonych gości. Utrudniają wyważenie skrzydła okiennego z zewnątrz, ponieważ zapewniają trudne do sforsowania połączenie ramy ze skrzydłem. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza gdy mieszkamy na parterze lub posiadamy okno w piwnicy. To głównie przez te miejsca według policyjnych statystyk dochodzi najczęściej do włamań.

Standardowe funkcje

Okna Domel wyposażone są w okucia z ośmiokątnymi trzpieniami w kształcie grzybka, które zapewniają innowacyjny system ryglowania, a także umożliwiają regulację docisku skrzydła do ramy. Ponadto posiadają funkcję stopniowania uchyłu, czterostopniową regulację intensywności wietrzenia pomieszczeń. Blokada antyzatrzaskowa blokuje skrzydło w pozycji uchylnej, nie dopuszczając do jego zatrzaśnięcia, np. przy przeciągu.

Na każde okno oddziałują różne czynniki, które wpływają na jakość oraz wytrzymałość produktu. Może to być zarówno obciążenie własne, czyli ciężar zastosowanego pakietu szybowego, jak i obciążenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi takimi jak warunki atmosferyczne oraz codzienne użytkowanie. Aby zapobiegać częściowym lub stałym odkształceniom profili okiennych okna Domel wyposażone są w wzmocnienia stalowe. Umieszczane są na całym obwodzie ram okiennych. Wzmocnienia mają kształt dopasowany do komór profilu. Przytwierdzane są na stałe do profilu za pomocą specjalnych wkrętów. Ponadto zapewniają stabilność i statykę konstrukcji. Pokryte są powłoką cynkową, która skutecznie zapobiega powstawaniu korozji.

Okna Domel występują w standardzie w technologii UltraLink przy zastosowaniu okleiny imitującej drewno. Technologia ta zapewnia cienki i estetyczny zgrzew, dzięki temu naroża okienne są idealnie wykończone. Technologia UltraLink umożliwia precyzyjne oraz trwałe połączenie profili, dzięki wykorzystaniu technologii zgrzewania kształtowego. Ponadto doskonałe zgrzanie uszczelek zapewni idealną szczelność okien. Wykorzystanie tej innowacyjnej technologii nie tylko zapewnia niemal niewidoczny zgrzew, niespotykany dotąd na rynku stolarki okiennej ale także daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Technologia UltraLink zapewnia trwałość i niezawodność na długie lata.

Odwiedź nas w naszym salonie Fenestra Częstochowa, gdzie poznasz całe, bogate doposażenie stolarki i dowiesz się, na jakie istotne składniki zwracać uwagę podejmując decyzję o zakupie okien. 

źródło: domel.pl