ul. Warszawska 241 A, Częstochowa

+48 790 555 773 biuro@fenestraczest.pl

Pasywne parametry dla programu Czyste Powietrze

Dzięki programowi “Czyste powietrze”, jednym z zadań termomodernizacyjnych, na które można uzyskać dofinansowanie jest wymiana okien. Zapraszamy do Galerii Okien i Drzwi Fenestra w Częstochowie. Jako Autoryzowany Przedstawiciel Producenta okien PCV SCHÜCO z wieloletnią tradycją będziemy w stanie dobrać Państwu stolarkę otworową najwyższej jakości. 

Program “Czyste powietrze” będzie działał do 2029 r. a dofinansowanie będzie można uzyskać w formie bezzwrotnej dotacji lub nisko oprocentowanej pożyczki.

Dlaczego warto wymienić okna

Szczelne, energooszczędne okna zmniejszają straty ciepła w domu. Badania wskazują jednoznacznie – nawet 25% ciepła ucieka przez drzwi i okna. Może to znacznie wpłynąć nie tylko na wysokość rachunków za ogrzewanie, ale też na wilgoć w domu.

W ramach programu “Czyste powietrze” możemy otrzymać dotację lub pożyczkę na wymianę okien fasadowych, połaciowych, drzwi balkonowych oraz powierzchni przezroczystych nieotwieranych. Dofinansowanie obejmuje również wykonanie usługi demontażu starej stolarki oraz montażu nowej. Maksymalny koszt kwalifikowany wynosi do 700 zł na 1 metr kwadratowy powierzchni okna. Okna zamontowane w ramach programu „Czyste powietrze” powinny być fabrycznie nowe oraz spełniać wymogi określone w warunkach technicznych, co oznacza, że ich współczynnik przenikania ciepła w przegrodach zewnętrznych powinien wynosić nie więcej niż 0,9 W/(m2K).

W przypadku stolarki otworowej najczęstszymi błędami są zły dobór materiałów i nieprawidłowo wykonany montaż, ale też pominięcie ważnych etapów. Nowoczesne okna mogą być wyposażone w nawiewniki z filtrami powietrza, dzięki czemu wietrzenie będzie się odbywało tylko w niezbędnym zakresie, a przy okazji nastąpi poprawa jakości powietrza, bo drobne pyłki, smog, alergeny nie będą wwiewane do wnętrza domu.

Najcieplejsze drzwi przesuwne Thermoslide Schüco 

Duże przeszklenia to od kilku lat niezmienny trend w architekturze. Mieszkamy blisko natury
i chcemy mieć z nią kontakt o każdej porze roku.
Wiosną i latem spędzamy sporo czasu w ogrodzie, ale nie ma powodu, aby nie korzystać z jego uroków zimą. Duże drzwi przesuwne i spektakularne przeszklenie pozwoli cieszyć się pięknym widokiem bez względu na porę roku. Mieszkańcy miast czerpiący energię z miejskiego potencjału, inspirują się widokiem na najbliższą okolicę: tętniące życiem skwery lub sąsiadujący z domem park.

Okno SI 82 HS Thermoslide to propozycja dla tych, którzy bez dużych energooszczędnych okien nie wyobrażają sobie swoich domów. program Czyste powietrze - dofinansowanie, wymiana okna pcv Częstochowa

Jak w skrócie przedstawia się potencjał tego systemu?

 • Głęboka rama drzwiowa (219 mm)
  i skrzydła o głębokości 82 mm umożliwiają wstawienie grubych, potrójnych pakietów szybowych o grubości do nawet 52 mm, po podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych.
 • Idealny do przeszkleń bardzo dużych powierzchni
 • Maksymalna szerokość ramy drzwi przesuwnych to 6,5m (przy maksymalnej powierzchni szkła w jednej części 3,32 m²),
  a dopuszczalny ciężar skrzydła może wynieść nawet 300kg.
 • Wolność w kreowaniu dzięki wersji dwu-, oraz trzyskrzydłowej.
  W przypadku elementu dwuskrzydłowego ruchome jest jedno lub dwa skrzydła, w elemencie trzyskrzydłowym możliwe jest otwarcie dwóch skrzydeł bocznych jednocześnie, przy czym środkowe zawsze pozostaje nieotwieralne.
 • Ciepło i przytulnie dzięki doskonałej izolacyjności cieplnej. Próg drzwi podnośno-przesuwnych jest skonstruowany w sposób zapewniający odizolowanie zjawisk towarzyszących niekorzystnej pogodzie od wnętrza budynku.
 • Lekkość obsługi mimo sporych rozmiarów. Bez problemu drzwi mogą być otwarte przez dziecko.
 • Eliminacja efektu zimnej podłogi przy drzwiach tarasowych dzięi  niskiemu, wielokomorowemu progowi aluminiowemu z trzema przekładkami termoizolacyjnymi
 • Drzwi HS Thermoslide o 3500mm*2300mm wymiarach z szybą dwukomorową o współczynniku Ug=0,5 uzyskują parametry pasywne Uw<0,73 W/m²K

 

okna pcv Częstochowa, program Czyste powietrze, dofinansowanie