ul. Warszawska 241 A, Częstochowa

+48 790 555 773 biuro@fenestraczest.pl

Niezwykłe Drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide

Schüco ThermoSlide: System drzwi podnoszono-przesuwnych dla najwyższych wymagań energetycznych.

Maksymalnie doświetlają wnętrza, a ze względu na swój praktyczny i niezwykle estetyczny charakter wielkoformatowe drzwi podnoszno-przesuwne z PCV-U i aluminium już na stałe zagościły w projektach domów jednorodzinnych.  Drzwi przesuwne z gamy Schüco ThermoSlide łączą w sobie prestiżowy wygląd, ale co najważniejsze – maksymalną termoizolacyjność aż do standardu domów pasywnych włącznie. 

System drzwi wykonano z tworzywa sztucznego Schüco ThermoSlide. Jest to konstrukcja oparta na systemie 82 mm Schüco Corona SI 82, a głębokość systemowa ościeża wynosi 219 mm. Najlepsza izolacja termiczna, zaawansowane detale konstrukcyjne i niezwykle wysoki komfort użytkowania to cechy wyróżniające ten system.

Dzięki szerokim, szklanym powierzchniom tworzy on jasne przestrzenie, a jego obsługa jest łatwa i cicha. Warstwy uszczelnienia zapewniają ponadto doskonałą ochronę przed hałasem, wilgocią, przeciągiem oraz zimnem. ThermoSlide zapewniają nie tylko niezawodną ochronę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, ale także mogą być wykonywane w wersjach antywłamaniowych w klasie RC2.

Schüco ThermoSlide spełnia najwyższe wymagania energetyczne: doskonałą izolację termiczną i zoptymalizowany przebieg izoterm zapewnia nie tylko optymalna geometria komory, ale również oddzielone termiczne wzmocnienie ościeża i nowo opracowany próg. Kolejna zaleta: wszystkie uszczelki są wykonane z kauczuku EPDM. Ten innowacyjny materiał uszczelniający oferuje unikalną, doskonałą sprężystość i długotrwałą funkcjonalność. W części środkowej zastosowano ponadto nowo opracowane uszczelki ślizgowe.
A dzięki zintegrowaniu z koncepcją kolorów Schüco z foliami z PVC, Schüco ThermoSlide zachwyca niemal nieograniczonymi możliwościami aranżacji kolorystycznej. Pełna kompatybilność systemu pozwala na jednolitą aranżację okien i drzwi w elewacji.

drzwi przesuwne Częstochowa

  • Przejście z poziomu podłogi na zewnątrz zapewniające łatwy dostęp
  • Łatwa obsługa również przy większym ciężarze skrzydeł
  • Jasne pomieszczenia dzięki dużym przeszkleniom
  • Duży wybór różnych typów elementów i wariantów otwarć
  • Doskonała i unikalna na rynku izolacja termiczna aż do poziomu domu pasywnego
  • Idealny do stosowania w nowym budownictwie dzięki głębokości zabudowy ościeża wynoszącej 219 mm

Ponadto, co istotne Schüco, zwraca uwagę, że źródłem znacznych strat ciepła mogą być przesuwne drzwi tarasowe. System drzwi ThermoSlide zaprojektowano właśnie z myślą o doszczelnieniu wszystkich elementów, które mogą być źródłem ucieczki ciepła. Schüco ThermoSlide posiada rekordowo niski współczynnik przenikalności cieplnej
Uw = 0,65 W/(m2K) dla okna 3400 x 2400 mm, czyli dużo lepszy niż przewidują wymagania dla okien na rok 2021., zwłaszcza w kontekście programu “Czyste Powietrze”. 

Zapraszamy do Fenestra. Galeria Okien i Drzwi w Częstochowie.